Dębki – najpiękniejsza plaża nad polskim morzem​

Plaża w Dębkach nie raz i nie dwa, chcąc czy nie chcąc startowała w konkursach piękności. Nie raz wygrywała internetowe rankingi, zyskując miano „Najpiękniejsza plaża w Polsce”. Skąd ten zachwyt plażą w Dębkach?​

Dębki to urokliwa dawna osada rybacka. Na plaży spotkać można jeszcze kolorowe kutry, a spacerując po miejscowości można natknąć się na stare chaty rybackie. Dębki przyciągają jednak turystów kochających szerokie piaszczyste plaże, z piaskiem delikatnym jak mąka. Ciekawostką jest też fakt, że piasek na plaży w Dębkach wydaje dźwięki. Chodząc po nim, suche górne warstwy odbijają dźwięk w stronę wilgotniejszego piasku wywołując ciekawe akustyczne zjawisko.

Gdzie jest najpiękniejsza plaża nad polskim morzem? Dla nas odpowiedź jest oczywista: w Dębkach.

Gdzie leżą Dębki? Warto zaznaczyć, że wyszukując miejscowość Dębki łatwo o pomyłkę, która skutkować może tym, że zamiast do województwa pomorskiego, turysta trafi do zachodniopomorskiego, czyli do wsi Dąbki. Dębki znajdują się w powiecie puckim, w gminie Krokowa. Leżą pomiędzy Karwią a Białogórą.

Najpiękniejsza plaża nad polskim morzem - DĘBKI

Dębki – najpiękniejsza plaża nad polskim morzem​

Turyści, szczególnie plażowicze, zachwycają się plażą w Dębkach. Plaża w Dębkach jest najładniejszą plażą w Polsce i jedną z piękniejszych w Europie – to oczywiście subiektywna ocena osób biorących udział w różnych rankingach. Plaża położona blisko natury z dala od zabudowań i dróg, przy nadmorskim lesie, szeroka nawet na ponad 100 metrów (szersza plaża jest tylko w Świnoujściu) i długa na około 3 km. To sprawia, że na plaży nawet w sezonie nie czuć zatłoczenia. Piasek jest niemal biały i bardzo delikatny, przypominający mąkę. Piękny widok roztacza się również przy ujściu rzeki Piaśnicy. Wychodząc z plaży, idziemy w stronę głównego deptaka około 500 metrów. Tu z pewnością zaspokoić głód i pragnienie. Jest dużo restauracji i barów oraz straganów, na których kupić można wszystko co potrzebne do odpoczynku i zabawy na plaży.

Plaża w Dębkach rozciąga się pomiędzy 18 a 24 wejściem. Najszybciej na plażę, idąc od naszych domków Fantazja Dębki, można dotrzeć wejściem numer 20. Idąc nieco dalej do wejścia numer 19 można z kolei zobaczyć wieżę widokową Rybaczówkę. Wejściem numer 18 wybiorą natomiast posiadacze czworonogów, gdyż jest to plaża dla psów w Dębkach. Bardzo urokliwe jest wejście numer 24 tuż przy ujściu Piaśnicy.

Dębki wejście 26:
naga plaża nudystów

Plaża w Dębkach to również jedna z najsłynniejszych i legalnych plaż naturystów w Polsce – dojść można do niej wejściem numer 26. Ta część plaży jest więc oddzielona od wygrzewających się rodzin z dziećmi ujściem Piaśnicy – dyskrecja i cisza gwarantowana. Jeśli dojeżdżacie w pobliże plaży autem to najlepiej na mapie zaznaczyć: „Dębki Naga Plaża”.

Plaża dla nudystów - DĘBKI
najpiękniejsza plaża w Polsce Dębki

Plaża Dębki - czy warto jechać?

Czy warto jechać do Dębek na plażę? Plaża w Dębkach należy do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Jeśli lubisz spokój i nie szukasz nocnych imprezowych szaleństw, a chcesz po prostu odpocząć to Dębki będą idealną opcją.

Oczywiście poza plażowaniem w Dębkach mamy atrakcje, które pozwolą spędzić aktywne wakacje nad morzem. Można wypożyczyć rower, wybrać się na park linowy, pojeździć quadami, popływać skuterem lub wybrać się na spływ kajakowy. Wybór Dębek o każdej porze roku będzie dobrym pomysłem. Wakacje nad polskim morzem we wrześniu w Dębkach to również dobre rozwiązanie. W Dębkach atrakcji nie brakuje!

Scroll to Top