Spływ kajakowy Piaśnicą

Spływ kajakowy Piaśnicą do Bałtyku to nie lada gratka dla wszystkich miłośników sportów wodnych! To aktywność, której trzeba spróbować, będąc nad morzem.

Chcesz się wybrać na weekendowy, rodzinny a może nocny spływ kajakiem? Piaśnica to przepiękna rzeka o łagodnym nurcie, położona w chronionym obszarze. Dzięki temu można połączyć jej estetyczne walory ze spokojnym wypoczynkiem na kajaku.

spływ kajakowy piaśnicą
Spływ kajakowy Piaśnicą- przygotowania

Jak przygotować się do spływu rzeką Piaśnicą?

Nie trzeba być aktywnym fanem spływów kajakowych, by wybrać się na kajaki na Piaśnicę. Nurt rzeki jest łagodny. Do morza od śluzy przy jeziorze Żarnowieckim mamy około 7 km. 

Jednakże, zanim przystąpisz do spływu, warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi wskazówkami:

  • Ubierz się odpowiednio do panującej pogody; jeśli pada deszcz, zabezpiecz się kurtką przeciwdeszczową, a w słoneczne dni nie zapomnij o nakryciu głowy.
  • W słoneczne dni stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym i zabierz ze sobą okulary chroniące oczy.
  • Zabierz ze sobą wodę i małe przekąski.
  • Zabierz wodoodporne etui na dokumenty i telefon, plecak możesz włożyć np. do worka na śmieci, żeby nie zachlapał się od wiosłowania.
  • Opcjonalnie, rękawiczki sportowe mogą się przydać; choć odcinek jest krótki, to unikniesz niepotrzebnych odcisków od wiosła.

Spływ kajakowy Piaśnicą – jak wygląda trasa?

Spływy kajakowe rozpoczynają się w okolicy śluzy przy jeziorze Żarnowieckim. Do pokonania podczas spływu będziecie mieć około 7 km. Dystans ten można przepłynąć w czasie od 2 do 2,5 godz. Choć to oczywiście zależy od indywidualnych możliwości. Na miejscu startu obsługa firmy, od której zdecydowaliście się wypożyczyć kajaki, oddaje Wam do dyspozycji również kamizelki. Metą spływu jest ujście rzeki w Dębkach (wejście na plażę numer 24) w Bałtyku.

Większość firm, od których wypożyczysz kajak, oferuje też usługę dowozu z mety z powrotem na start, czyli miejsce, w którym zostawiłeś samochód.

Spływ kajakowy Piaśnicą to łatwa trasa, pozbawiona przeszkód jednocześnie bardzo malownicza. Koryto rzeki przebiega przez rezerwat Piaśnickie Łąki. Okolica jest więc urokliwa, a przejrzysta woda pozwala obserwować raki, małże, ryby. Można też spotkać wydry, łabędzie, kormorany i zimorodki.

Spływ kajakowy Piaśnicą- Dębki
Spływ kajakowy Piaśnicą- Organizacja

Kto organizuje spływy kajakowe Piaśnicą?

Spływ kajakowy rzeką Piaśnicą to idealna okazja na rodzinne spędzenie czasu, ale nie tylko spływy takie organizowane są często jako atrakcja firmowych wyjazdów integracyjnych, a wówczas często mogą kończyć się biesiadą przy ognisku.

Scroll to Top