Wędkowanie w Dębkach

Wędkowanie podczas urlopu w Dębkach? Czemu nie! Ryby można łowić u nas w Piaśnicy i w morzu.

Wędkarstwo to hobby, które ma wielu pasjonatów. Wybierając się na urlop nad morze w Dębkach warto zabrać ze sobą cały wędkarski sprzęt. Można tu bowiem łowić ryby na kilka sposobów.

fisherman, sea, fish-8243131.jpg
Spływ kajakowy Piaśnicą- Dębki

Wędkowanie w Piaśnicy

Przez Dębki przepływa rzeka Piaśnica. Wypływa z małego jeziora Stobor w okolicach wsi Mała Piaśnica, później przepływa przez Jezioro Żarnowieckie, wypływając z jeziora przekształca się w malowniczą niziną rzeczkę biegnącą przez rezerwat Piaśnickie Łąki – Natura 2000. Piaśnica wpływa do Bałtyku w Dąbkach.

Ta niepozorna rzeka jest bardzo atrakcyjna dla wędkarzy. Jej wody są krystalicznie czyste. Można tu złowić takie ryby jak trocie, morskie pstrągi tęczowe, okonie, sieje, szczupaki, sandacze, leszcze i węgorze. Dominującą techniką w połowie ryb jest użycie wędki z batem, wędki spławikowej lub spinningu, jeśli naszym celem jest zdobycie okoni lub szczupaków.

 

Wędkowanie brzegowo-plażowe nad Bałtykiem

Surfcasting, czyli wędkarstwo brzegowo-plażowe zyskuje kolejnych sympatyków. Od wiosny do jesieni, coraz częściej spotykamy na plaży wędkarzy łowiących z brzegu. 

Wędkarze zarzucają przynętę w odległości od 100 do 160 metrów od brzegu. Wiosną łowią głównie flądry, trocie i belony. Latem – leszcze, okonie, węgorze. A jesienią dorady, dorsze, flądry i trocie.

debki-wypoczynek-morze-domki_1
Wędkowanie na morzu - DĘBKI

Wędkowanie z łódki na morzu

Nie trzeba być profesjonalnym rybakiem, by łowić na morzu z łódki. Jeśli jesteś gotów na przygodę na pełnym morzu, nic nie stoi na przeszkodzie, by swoje hobby rozwijać o kolejne doświadczenia. Wszak ryby morskie są uważane zdecydowanie za zdrowsze i smaczniejsze od tych pływających w słodkich wodach. Znajdź ofertę w internecie na łowienie z kutra i wybierz się na jednodniowy rejs na połów łososi, śledzi, belonów czy węgorzy.

W czasie, gdy Twoja rodzina będzie cieszyć się czasem spędzony na plaży, Ty wykorzystaj swój urlop w Dębkach, tak jak lubisz najbardziej.

Scroll to Top