Park linowy dla dzieci i nie tylko w Dębkach

Park linowy Dębki to świetna zabawa i wyzwanie dla całej rodziny, nie tylko tych najmłodszych jej członków. Parki linowe w Dębkach mają również trasy dla bardziej zaawansowanych wspinaczy.

Park linowy to w dzisiejszych czasach obowiązkowy punkt rozrywki niejednej wycieczki i urlopu. Nic więc dziwnego, że w pięknych lasach w Dębkach znajdują się dwa parki linowe, a przejście wszystkich tras może być nie lada zadaniem.

Park linowy LINOVO

Park linowy nad morzem LINOVO

Parki linowy Linovo oddalony jest od obiektu wczasowego Fantazja Dębki o nieco ponad 1 km drogi. Po zakupie biletu zostaniecie wyposażeni w sprzęt m.in. kask, uprząż, karabinki. Następnie obsługa parku udzieli Wam krótkiego szkolenia, podczas którego dowiecie się np. jak używać sprzętu asekuracyjnego. 

W parku Linovo znajdują się oczywiście trasy o różnym poziomie trudności:

  • Junior Park to trasa dla najmłodszych fanów parków linowych. Stabilne podesty, siatki asekuracyjne zawieszone około 1 metr nad ziemią – sprawią, że pobyt tu będzie pełen atrakcji, ale przede wszystkim bezpieczny!
  • Mały Park to trasa dla dzieci, które wiek przedszkolny mają już za sobą. Trasa składa się z przeszkód (np. zygzak, spacer w chmurach czy przejazd na morskiej boi) i zjazdów. Pokonanie tej trasy zajmie maks pół godziny.
  • Średni Park to teren, o łącznej długości 170 m, przygotowany dla jeszcze starszych dzieci. Trasa zawieszona jest 4-6 metrów nad ziemią. Do pokonania będziecie mieć m.in. płotki, pajęczynę i bocianie gniazdo. Przejście zajmie maksymalnie 40 minut.
  • Duży park to z kolei najdłuższa pojedyncza trasa linowa w Polsce. Na trasie znajduje się 8 zjazdów. Najdłuższy tyrolkowy zjazd ma 100 metrów. Całość to 42 przeszkody. Najwyższy punkt trasy wisi na wysokości prawie 10 metrów. A cały zaawansowaną trasę przejdziecie w około 1,5 – 2 godziny.

Dębki: park linowy Tarzanek dla dzieci i młodzieży

Park linowy Tarzanek znajduje się praktycznie tuż obok. Z Fantazji Dębki dojdziecie tam w około 20 minut. Park ten również ma bardzo dobre opinie. Rodzice chwalą podejście instruktorów do dzieci i doceniają całą koncepcję ułożenia wszystkich tras. Dla stałych bywalców ważna wiadomość ten park linowy nazywał się kiedyś park linowy Ju-huu.

Park linowy dla dzieci i młodzieży | DĘBKI
Scroll to Top