Szlaki i trasy rowerowe przez Dębki

Macie ochotę przejechać się przez najpiękniejsze szlaki i trasy rowerowe biegnące przez Nadmorski Park Krajobrazowy? Odwiedźcie Dębki, a będziecie mieć taką okazję.

Dębki to spokojna, turystyczna nadmorska miejscowość położona na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jedną z jej atrakcji są urokliwe trasy i szlaki rowerowe. Bez problemu można więc wypożyczyć rower, nawet elektryczny i wybrać się trasą rowerową do pobliskiej Białogóry i Karwi, a nawet przemierzyć większy dystans do Półwyspu Helskiego. Przez Dębki biegnie również fragment międzynarodowej drogi EuroVelo – R10.

Gdzie wybrać się na wycieczkę rowerową będąc w Dębkach? Oto kilka naszych sugestii.

Szlak rowerowy Dębki – Białogóra – Dębki

Chcąc przejechać trasę do Białogóry i z powrotem mamy do pokonania około 20 kilometrów szlaku biegnącego przez piękne lasy. Trasa biegnie m.in. przez Piaśnickie Łąki i rezerwat Białogóra. Trasa jest dość łatwa i nadaje się na rodzinną wycieczkę rowerową. Będąc w Dębkach oczywiście warto przystanąć przy ujściu rzeki Piaśnica a na przekąskę zaserwować sobie smażone szprotki.

Szlak rowerowy Białogóra - DĘBKI
Szlak rowerowy Karwia - DĘBKI

Szlak rowerowy Dębki – Karwia – Dębki

To kolejna, mało wymagająca trasa i jednocześnie bardzo urokliwa, ponieważ biegnie przez Rezerwat przyrody Widowo. Łącznie do pokonania będziecie mieć około 16 km. Będąc w Karwi możecie odwiedzić Motylarnię Karwia.

Wycieczka rowerowa trasą wokół jeziora Żarnowieckiego

Ta trasa jest już bardziej wymagająca i fragmentami biegnie przez drogę wojewódzką 213. Warto to mieć na uwadze planując rowerową wycieczkę rodzinną. Objeżdżając trasę wokół jeziora można przystanąć i zwiedzić Skansen „Zagrodę Gburską i Rybacką w Nadolu”. Później ulicą Energetyków przejeżdżamy w pobliżu Elektrowni Wodnej Szczytowo-Pompowej Żarnowiec. Cała trasa to ponad 30 km drogi.

Wycieczka rowerowa - DĘBKI
Trasa rowerowa R10 - DĘBKI

Trasa rowerowa R10 przez Dębki

Cała trasa rowerowa R10 na terenie Polski to blisko 600 kilometrów biegnąca od Świnoujścia aż po Gronowo, przez Hel. Trasa ta jest częścią międzynarodowego szlaku dookoła basenu Morza Bałtyckiego – EuroVelo o łącznej długości 8539 km. Oczywiście biorąc choćby pod uwagę tylko polski odcinek R10, to wycieczka rowerowa zajmie nam kilka tygodni. Jednak często wybieramy fragmentem trasy jest odcinek od Dębek aż po Hel.

Przyjeżdżasz do Dębek i chcesz aktywnie spędzić czas wolny? Skorzystaj z zaprzyjaźnionej wypożyczalni rowerów i zwiedź okolicę jednośladem!

Scroll to Top