Ferie zimowe nad morzem. Gdzie pojechać z dziećmi?

Ferie zimowe nad morzem – to długo wyczekiwany urlop nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych! Odwiedź Bałtyk choćby na weekend!

Otoczone falami Bałtyku, polskie wybrzeże oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, piękne plaże, inspirującą przyrodę, ale też szereg atrakcji dla każdego. Podczas ferii zimowych z dziećmi nad morzem można się dobrze bawić, a jednocześnie odpocząć, naładować baterie, tak potrzebne w kolejnych miesiącach nauki i pracy. Podróż nad morze pozwala oderwać się od rutyny, doświadczać niezapomnianych przygód, które na długo zapadną w pamięć całej rodzinie.

Ferie nad morzem z dziećmi to wyjątkowy czas, wypełniony aktywnościami na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, przy uspokajającym szumie spienionych fal. Idealna okazja do spontanicznej zabawy na szerokich plażach, spacerów brzegiem morza, a jeśli pogoda dopisuje, budowania zamków z piasku, zbierania muszelek i bursztynów. Nie bez znaczenia jest też morska bryza, nie tylko odpręża i odświeża, ale także dostarcza organizmowi cennych minerałów, takich jak jod. Tworzy niepowtarzalną atmosferę, przesiąkniętą energią samego Bałtyku. Ale ferie z dzieckiem nad morzem to również atrakcje, o których nie można zapomnieć.

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci nad morzem zimą

Podczas ferii zimowych nad morzem chyba każdy, pragnie po prostu odpocząć, trochę poleniuchować. Ale należy też pamiętać, że te dwa tygodnie w roku stanowią doskonałą okazję do spędzenia czasu w sposób twórczy, co może być niezwykle inspirujące dla dzieci i rodziców. 

Centrum Nauki Experyment w Gdyni i Centrum Hevelianum w Gdańsku pomagają najmłodszym oraz młodzieży rozwijać zainteresowania w sposób przyjazny i ciekawy. Naszpikowane interaktywnymi eksponatami umożliwiają przeprowadzanie eksperymentów. Praktyczne doświadczenia naukowe przybliżające świat przyrody, fizyki, chemii, czy technologii.

Jakie jeszcze atrakcje są dla dzieci nad morzem zimą? Gdański Ogród Zoologiczny, położony w malowniczej dzielnicy Oliwa rozciąga się na obszarze niemalże 125 hektarów, co czyni go jednym z największych i najpiękniejszych tego typu miejsc w kraju. Mieszkają tu naprawdę niezwykłe zwierzęta, w tym takie, które nie żyją już w naturalnym środowisku.

Jednym z fascynujących kierunków i nietypowym ogrodem zoologicznym jest Akwarium Gdyńskie położone na końcu Molo Południowego, będącego przedłużeniem Skweru Kościuszki. Wielkie, przeszklone zbiorniki, skrywają różnobarwne gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. Na najwyższym piętrze znajduje się m.in. Sala Bałtycka z ogromną makietą Morza Bałtyckiego

Aquapark w Sopocie to wyjątkowy obiekt w Trójmieście, idealny na rodzinny wypad podczas ferii zimowych nad morzem. Dla dorosłych oraz młodzieży przewidziano: baseny rekreacyjne, whirlpoole, hydromasaże, dziką rzekę, a dla najmłodszych: basen ze zjeżdżalnią i zabawkami wodnymi.

Wzdłuż wybrzeża: weekend nad morzem z dziećmi

Ferie nad morzem z dziećmi — a dokładnie w Trójmieście — są dobrą okazją, aby pojechać na jednodniową wycieczkę na Półwysep Helski. W miesiącach zimowych ruch na drogach jest dużo mniejszy, podróż wygodna, a półwysep oferuje nie tylko jedyne w swoim rodzaju widoki na „podwójne morze”, ale też barwne kutry rybackie. Można je podziwiać w Kuźnicy, ale też na dziedzińcu i… we wnętrzach Muzeum Rybołówstwa na Helu. Placówka mieści się w budynku dawnego kościoła. Na wystawie stałej „Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej” prezentowane są archiwalne mapy i zdjęcia, zabytkowe łodzie, malarstwo marynistyczne, a nawet zrekonstruowany warsztat szkutniczy.

Ferie z dziećmi nad morzem to również Dębki, znane m.in. z jednej z najszerszych plaż w Polsce, szersza jest tylko w Świnoujściu. Delikatny, drobny piasek zachwyca od pierwszego spojrzenia. Przyjemny do chodzenia, zachęca do długich spacerów. Na plaże w Dębkach oraz okolice, można spojrzeć z szerszej perspektywy, wchodząc na wieżę widokową, niezbyt wysoką, więc nawet maluchy dadzą radę.

Dla tych, którzy nie do końca przepadają za długimi, zimowymi spacerami, a cenią sobie ciepło i chwile spędzone w wodzie, Aquapark Reda będzie wymarzoną przestrzenią do relaksu i zabawy. Stworzony został m.in. z myślą o zmarzluchach, którzy pragną rozgrzać ciało, gdy za oknem panuje śnieżna aura. Z zewnątrz obiekt przypomina trochę centrum handlowe, ale wewnątrz to prawdziwa, egzotyczna wyspa z palmami, plażą, gejzerem wodnym, liczącą 315 metrów rzeczką, i wodospadem. Aquapark oferuje zjeżdżalnie dla dzieci, ale też bardziej wymagające dla dorosłych, przestronny basen z postumentem morskiego potwora i gigantycznym wiadrem wylewającym 400 l wody. Za sprawą wave ball, czyli specjalnej piłki do wytwarzania fal, można zmagać się z niespokojną wodą. Odpoczynek w tradycyjnym basenie w mgnieniu oka zmienia się w prawdziwie morską frajdę. Nie zapomniano również o żądnych przygód maluszkach. „Zatoka Piratów” to duży statek ze zjeżdżalniami oraz armatkami wodnymi. Zanurzony w płytkim basenie pozwala na spokojną zabawę naprawdę małym dzieciom.

Ferie zimowe nad morzem z dziećmi – atrakcje

Ustka, malowniczo położona nad Bałtykiem, jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Oprócz pięknych plaż, błękitnego morza, ma do zaoferowania jeszcze coś wyjątkowego, jak magnes przyciąga poszukiwaczy bursztynów. Od grudnia do kwietnia, ubrani w specjalistyczne stroje przeszukują wzburzone wody Bałtyku. Ale nie trzeba wchodzić pomiędzy zimne fale, aby znaleźć piękny, miodowy bursztyn. W trakcie sztormu morze wyrzuca je na plażę. Wystarczy odrobina szczęścia, uważności, aby znaleźć naprawdę piękny okaz.

Co robić w ferie w Ustce gdy pada śnieg lub deszcz, a temperatura utrzymuje się okolicach zera? Najlepiej iść do muzeum Chleba, aby poznać historię piekarstwa oraz tradycyjne metody wytwarzania pieczywa i ciast. Dodatkowo można zobaczyć unikatową XIX-wieczną lodówkę i automat do sprzedaży cukierków. Ciekawą propozycję stanowi także ekspozycja Muzeum Ziemi Usteckiej, kino „Delfin”.

Ferie zimowe nad morzem z dziećmi

Kołobrzeg, popularne, letnie uzdrowisko, ma wiele do zaoferowania również podczas ferii zimowych z dziećmi nad morzem. Po niespiesznym spacerze kameralnymi uliczkami, pysznym śniadaniu w hotelu lub pobliskiej restauracji, trzeba koniecznie wejść na zabytkową latarnię morską, symbol Kołobrzegu. Obiekt mierzy 26 metrów wysokości, światło sięga prawie 30 km w głąb morza, a jego podziemia kryją Muzeum Minerałów. Przygotowana ekspozycja obejmuje kilkaset okazów z różnych zakątków świata m.in. Madagaskaru, Brazylii i Rosji. Rodziny lubiące spacery koniecznie muszą odwiedzić Kołobrzeski Skansen Morski oraz molo.

Scroll to Top