Największe parki wodne i aquaparki nad morzem w Polsce

Suntago to bezsprzecznie największy park wodny w Polsce i w Europie. Jednak nie jedyny, który może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą. Na szczęście nad polskim morzem mamy równie świetne wodne kompleksy np. Aquapark Reda.

Parki wodne to rewelacyjna forma rozrywki dostępna przez cały rok. Latem są doskonałym sposobem na ochłodzenie się, a zimą stanowią świetne schronienie przed mrozem i ponurą aurą. Warto rozważyć wyjazd do aquaparku nad polskim morzem. Połączycie w ten sposób niespieszne spacery po plaży z fantastyczną zabawą oraz relaksem w strefie saun. Istotne jest także znalezienie odpowiedniego noclegu, hotelu lub domku w bliskiej odległości od parku wodnego.

Aquapark Reda – największy park wodny nad polskim morzem

Największym aquaparkiem nad polskim morzem jest park wodny w Redzie. To nowoczesny obiekt, z którego można korzystać od sierpnia 2016 roku. Dla nas jest to ulubiony aquapark, do którego dojedziemy z Dębek w niespełna godzinę.

Na kompleks składają się: baseny rekreacyjne, basen sportowy, klub fitness, strefa saun, a nawet papugarnia i gadolandia. Nie brakuje tu również restauracji i sklepów. Wyjątkowości temu miejscu dodaje fakt, że znajduje się tam również oceanarium. Pływając w basenach, ślizgając się po zjeżdżalniach mamy okazję podglądać morski świat, a nawet rekiny! Ciekawostką jest też fakt, że jako pierwszy aquapark w Polsce, oferuje możliwość noclegu w namiotach zlokalizowanych w hali basenowej!

Aquapark Reda – atrakcje: baseny, zjeżdżalnie i saunarium

Aquapark Reda to kilka basenów: dla najmłodszych o głębokości 30 cm, basen z kulą wywołującą fale, basen do nurkowania, basen sportowy, do nauki pływania i taki z symulatorem fali.

Znajdziemy tu również zjeżdżalnie, które dostarczą każdemu wiele emocji. W styczniu 2020 roku Aquapark Reda, jako pierwszy w Europie, otworzył zjeżdżalnię obrotową AquaSpinner, o wysokości 30 metrów i długości 160 m, która umożliwia zjazd pontonem z prędkością 40 km/h. Na miejscu znajdziecie też mniej ekstremalne zjeżdżalnie. Shark Slide zjazd kończycie w przeszkolonym tunelu biegnącym przez akwarium z rekinami. I kolejna, bez dużej dawki adrenaliny: Family Slide. W aquaparku nie brakuje również pontonowej leniwej rzeki o długości 315 m.

W parku wodnym w Redzie relaks znajdą również miłośnicy saunowania. Znajduje się tam 5 saun fińskich, w różnym klimacie, łaźnie, grota solna, bania schładzająca i wypoczywalnia. Można umówić się tam również na masaż lub zabiegi pielęgnacyjne. 

Na miejscu znajdziecie też m.in.: Akademię Driftingu, salę zabaw i kino 7D.

Aquapark Reda – noclegi i domki 

W parku wodnym w Redzie atrakcji jest bez liku, koniecznie wybierając się tu trzeba zarezerwować wcześniej nocleg. Ciekawą atrakcją jest możliwość nocowania na terenie basenów w namiotach! Jednak jeśli wybierasz się nad morze całą rodziną zdecydowanie lepszy komfort noclegu będziecie mieć rezerwując apartament lub domek.

Fantazja Dębki to kompleks domków nad morzem oddalony od Redy o około 40 km. Wyjazd nad morze można więc połączyć ze świetną atrakcją! Domki nad morzem z atrakcjami dla dzieci w komfortowych warunkach pomieszczą 4-5 osobową rodzinę. Warto podkreślić, że na terenie obiektu znajduje się duży nowoczesny plac zabaw, basen, sauna fińska i jacuzzi.

Dębki znane są przede wszystkim ze swojej pięknej szerokiej plaży. W miejscowości znajdują się również restauracje i bary, w których można zjeść dary morza i włoskie dania. Dla aktywnych atrakcją będzie spływ kajakowy rzeką Piaśnicą.

Park wodny nad morzem: Aquapark Sopot

Ciekawym parkiem wodnym jest również ten zlokalizowany w Sopocie. Aquapark posiada kilka basenów, również dla dzieci. A nawet całoroczny basen zewnętrzny. Są tam również zjeżdżalnie, wodne place i leniwe rzeki. Strefa saun również jest ciekawie rozbudowana. Poza typowymi rodzajami saun, znajdziemy tam m.in. biosaunę, caldarium, tężnię solankową. Na miejscu dostępne są również masaże, a osoby lubiące aktywność mogą skorzystać z zajęć aqua spinningu!

Aquapark Sopot oddalony jest od Dębek o około 60 km.

Basen we Władysławowie

Bliżej naszego kompleksu noclegowego znajduje się Władysławowo. Od Dębek oddalone jest o około 30 km. Uczciwie jednak trzeba przyznać, że nie jest to aquapark, a basen pełniący również funkcję ośrodka przygotowań olimpijskich. Jednak osoby, które lubią aktywnie pływać, a niekoniecznie relaksować się w jacuzzi, na pewno będą zadowolone z wizyty tutaj. 

Park wodny nad morzem: Baltic Park Molo Aquapark

Jeśli zaś wybieracie się do województwa zachodniopomorskiego to godnym polecenia jest kompleks rekreacyjny z krytymi basenami, łaźniami parowymi i zjeżdżalniami wodnymi, Baltic Park Molo Aquapark. W aquaparku znajdziecie baseny: pływacki, rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych z mini zjeżdżalniami, jacuzzi, zjeżdżalnie dla dorosłych oraz sztuczną falę do surfingu, a nawet ścianki wspinaczkowe dla dzieci. Jest tam również strefa saun z tężnią solankową i słoneczną łąką.

Podsumowanie: Aquapark dla dzieci nad morzem

Parki wodne i baseny oraz parki rozrywki nad morzem to przede wszystkim duża frajda dla dzieci. Na szczęście, każde takie miejsce wyposażone jest właśnie w strefę, z której mogą korzystać najmłodsi i młodzież. Aquapark dla dzieci nad morzem to dodatkowa atrakcja podczas wakacji, ale również pewna poduszka bezpieczeństwa w czasie niepogody. Wówczas cały dzień spędzony w takim miejscu dla dzieci będzie okazją do dobrej zabawy a dla rodziców okazją do chwili relaksu! I tego życzymy wszystkim rodzinom, które wybierają się na wakacje z dziećmi!

Sprawdź nasze domki nad morzem z basenem tylko 40 km od Redy!

Tylko 800 metrów od pięknej piaszczystej plaży! Na tarasie każdego domku grill do dyspozycji gości. Zapraszamy!

Scroll to Top